• Obecnie brak na stanie - czekamy na dostawę

Wynajem - Aerator BILLY GOAT AE403V

243,90 zł

Wypożyczenie aeratora - cena za dobę.

Doba wypożyczenia kończy się i zaczyna o godzinie 10.00

W celu rezerwacji prosimy o kontakt na sklep@gardenhero.pl lub telefonicznie

Kaucja 500zł

Obecnie brak na stanie - czekamy na dostawę

Aeracja - jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykonuje się ją maszynami do napowietrzania, zwanymi aeratorami. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się. Systematyczna aeracja przyczynia się do obniżenia strat wynikających z nadmiernego wyparowywania wody, efektywniejszego działania nawozów, podniesienia średniej temperatury gleby w strefie korzeniowej, zwiększenia elastyczności trawnika oraz zwiększenia zdolności regeneracyjnych. Trawniki, które w warstwie nośnej zawierają dużo części spławialnych i często są eksploatowane (deptane), wymagają 1-2-krotnego napowietrzania w ciągu roku. Aeracji nie należy wykonywać, gdy gleba jest za wilgotna. Po doprowadzeniu gleby do właściwej wilgotności trawnik należy skosić do wysokości 3 cm i skoszoną trawę usunąć.

Zależnie od stanu trawnika i rodzaju gleby stosuje się:

    - aerację wgłębną - polega na wykonaniu otworów na min. 8 cm głębokości. Stosowane zazwyczaj na trawnikach w których widoczne jest nadmierne zagęszczenie podłoża.
    - aerację powierzchniową - (płytkie napowietrzanie) polega na wykonaniu otworów do głębokości około 2-3 cm

Jeżeli chce się uzyskać trawnik o większej elastyczności, to wyrzucone korki ziemi z darnią należy wygrabić i usunąć z trawnika. W celu zwiększenia przepuszczalności podłoża, na powierzchni trawnika trzeba rozsypać piasek. W warunkach klimatycznych Europy Środkowej najodpowiedniejszym okresem aeracji jest lipiec oraz wczesna jesień.

Wystawiamy FV

Rabaty dla podwykonawców na wielokrotne wypożyczenia — użyj kodu rabatowego w koszyku

WYNAE403V

Brak recenzji użytkowników.

Zobacz także

Related products

3 innych produktów w tej samej kategorii